1. حساب های دریافتنی

حساب های دریافتنی که به عنوان AR نیز شناخته می شود، به پولی اطلاق می شود که پس از تحویل یا فروش یک محصول یا خدمات توسط مشتریان به سازمان پرداخت می شود.

2. حساب های پرداختنی

حساب های پرداختنی که به عنوان AP نیز شناخته می شود، به پولی اطلاق می شود که سازمان به طلبکاران خود مانند تامین کنندگان، برای محصولات یا خدماتی که استفاده می کند، بدهکار است.

3. دارایی ها

یکی از اساسی ترین اصطلاحات حسابداری، دارایی به ثروت اندوخته شده توسط سازمان اشاره دارد. دارایی ها به طور کامل بدون هیچ وام یا وثیقه ای در اختیار دارند. دارایی ها ممکن است دچار استهلاک شده و قابل فروش باشند. این اصطلاح همه چیز را از پول نقد، تجهیزات، لوازم و حساب های دریافتنی گرفته تا املاک، ساختمان ها، سرمایه گذاری ها و موجودی انبار را در بر می گیرد.

4. ترازنامه

ترازنامه یکی از مهم ترین صورت های مالی یک سازمان است. این رکورد دارایی ها، بدهی ها و حقوق صاحبان سهام شرکت در یک مقطع زمانی خاص است. به طور منظم برای نظارت و اطمینان از سلامت مالی سازمان تولید می شود.

5. سرمایه

سرمایه به یک دارایی مالی یا ارزش آن اشاره دارد. دارایی های مالی می تواند کالا یا پول نقد باشد. یک اصطلاح مرتبط سرمایه در گردش است که با کسر بدهی های جاری از دارایی های جاری محاسبه می شود. این مقدار پولی است که سازمان می تواند از آن استفاده کند.

6. جریان نقدی

جریان نقدی به هزینه یا درآمدی اشاره دارد که انتظار می رود از طریق فعالیت های تجاری یک سازمان در یک دوره زمانی خاص رخ دهد.

7. بهای تمام شده کالای فروخته شده

بهای تمام شده کالای فروخته شده، که به عنوان COGS نیز شناخته می شود، به هزینه های مستقیم مربوط به تولید کالاهایی که یک سازمان می فروشد، اشاره دارد. فرمول دقیق مورد استفاده برای محاسبه COGS به نوع کالا بستگی دارد.

8. اعتبار

اعتبار یک ورودی حسابداری است. بسته به تراکنش مالی، این ورودی می تواند دارایی های سازمان را کاهش دهد یا حقوق صاحبان سهام و بدهی های آن را افزایش دهد.

9. بدهی

این یک ورودی حسابداری نیز هست. مانند اعتبار، تأثیر آن بر ترازنامه توسط معامله مالی تعیین می شود. بدهی می تواند دارایی ها را افزایش دهد یا بدهی های سازمان را کاهش دهد.

10. GENERAL LEDGER

دفتر کل یکی از مهمترین اصطلاحات حسابداری عمومی است. به عنوان رکورد کامل تراکنش های مالی انجام شده در تاریخ سازمان عمل می کند. همه تراکنش‌های تجاری، مانند هزینه‌های دفتر، فروش، زیان درآمد و خریدهای اعتباری، در اینجا ثبت می‌شوند.

 

11. سود ناخالص

این اصطلاح به تعداد کل فروش های انجام شده پس از کسر هزینه های مربوطه مانند هزینه مواد و ساخت اطلاق می شود.

12. در حساب / اعتباری

این اصطلاحات زمانی استفاده می شود که سازمان محصولات/خدمات خود را به صورت اعتباری فروخته باشد. به عبارت دیگر، پرداخت هنوز انجام نشده است. این معامله ممکن است تحت شرایطی باشد که منجر به هزینه‌های بهره می‌شود.

13. رسید

این اصطلاح به کل وجوه نقدی اطلاق می شود که در معاملات مالی در یک روز جمع آوری شده است. سایر انواع درآمد، رسید محسوب نمی شود.

14. درآمد

درآمد یک کلمه اساسی حسابداری است که به کل درآمد حاصل از پول جمع آوری شده در یک مقطع زمانی خاص اشاره دارد. درآمد را می توان از خریدهای اعتباری، فروش نقدی، درآمد بهره و هزینه اشتراک تشکیل داد.

15. تراز آزمایشی

این شامل اعتبارات و بدهی های یک حساب خاص است و در دفتر کل ذکر شده است.

16. تنوع

این فرآیندی است برای تخصیص سرمایه گذاری های سرمایه به دارایی های متنوع یا متنوع برای کاهش ریسک.

17. هزینه های ثابت

اینها هزینه هایی هستند که به طور منظم انجام می شوند. به عنوان مثال می توان به اجاره و قبوض آب و برق اشاره کرد.

18. هزینه های متغیر

اینها هزینه هایی هستند که در هر مقطع زمانی قابل تغییر هستند. نمونه ای از هزینه های متغیر هزینه های نیروی کار خواهد بود.

19. هزینه های تعلق گرفته

اینها هزینه هایی است که انجام شده اما هنوز پرداخت نشده است.

20. هزینه های عملیاتی

اینها هزینه هایی هستند که ارتباط مستقیمی با تولید کالا ندارند. نمونه هایی از هزینه های عملیاتی شامل هزینه های بیمه و هزینه های تبلیغات است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست